Jednym z najważniejszych i nieodłącznych elementów wydarzenia Święto Róży jest Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych, dzięki której na ten jeden wrześniowy weekend Kutnowski Dom Kultury zmienia się w pachnący różany ogród.

Tegoroczną wystawę zatytułowaną „Róża w Krainie Czarów” podziwiać będzie można już od piątku, 8 września, od godz. 20:00.

W tym roku do stworzenia wystawy zainspirowała nas historia Alicji – dziewczynki, która każdego z nas zabrała kiedyś na drugą stronę lustra, wszak wszyscy znamy piękną, tajemniczą opowieść Lewisa Carrolla o „Alicji w Krainie Czarów”. W KDK podziwiać będzie można najpiękniejsze odmiany róż ogrodowych dostarczone przez najlepszych producentów róż z całej Polski, które wezmą udział w Konkursie Publiczności na Najpiękniejszą Różę Ogrodową Wystawy.

Obejrzymy również kilkanaście indywidualnych, prawdziwie czarodziejskich, autorskich prac florystycznych oraz pracę zbiorową studentów z Akademii Florystycznej Marioli Miklaszewskiej. Aranżacje zabiorą nas do prawdziwej Krainy Czarów stworzonej przez ponad 40. florystów z całej Polski. Otwarcie wystawy uświetni także pokaz kapeluszy pt. „Najlepszy środek lokomocji to nakrycie głowy” oraz koncert „Muzyka z Krainy Czarów”, który odbędzie się na Scenie Park przed Kutnowskim Domem Kultury.

Wystawa czynna:
8 września 2017 (piątek) – g. 20:00 – 22:00
9 września 2017 (sobota) – g. 10:00 – 20:00
10 września 2017 (niedziela) – g. 10:00 – 20:00

Bilety dostępne przy wejściu na wystawę:
normalny – 7 zł,
ulgowy – 4 zł,
dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny.

Dołącz do wydarzenia na facebooku: 43. Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych „Róża w Krainie Czarów”

Podczas tegorocznego 43. Święto Róży Kutno 2017 odbędzie się po raz pierwszy w Kutnie AMATORSKI KONKURS RÓŻANY, który Kutnowski Dom Kultury organizuje we współpracy z Polskie Towarzystwo Różane. Zapraszamy wszystkich miłośników róż do udziału w różanej rywalizacji. Konkurs odbędzie się w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie, ul. Teatralna 1.
Do udziału w konkursie mogą zgłaszać się wszyscy różani wielbiciele, którzy posiadają te piękne kwiaty w swoich przydomowych ogrodach, ogródkach, czy na działkach. Wystarczy, że do konkursu zgłosicie tylko jeden wyhodowany przez siebie kwiat róży – przynosząc go do Centrum Teatru Muzyki i Tańca, ul. Teatralna 1 w piątek, 8 września, między godz. 16.00 a 18.00. Róże zostaną ocenione przez profesjonalne jury, w skład którego wchodzą eksperci z Polskiego Towarzystwa Różanego.
Wszystkie kwiaty, które staną do konkursu będzie można oglądać w CTMiT przez cały weekend, a właściciele najpiękniejszych otrzymają RÓŻANE NAGRODY z rąk Prezydenta Kutna – miasta róż podczas wielkiego finału na SCENIE RYNEK na Placu Piłsudskiego w sobotę 9 września o godz. 18.00.
Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach:
wazon – prezentacja pojedynczych kwiatów w wazonach lub butelkach,
filiżanka – róże zaaranżowane w filiżankach, umożliwiające prezentację odmian o krótkich łodyżkach.

Podobny konkurs odbył się w Łasku na 5 Festiwalu Róż na początku lipca, w tym konkursie główną nagrodę w kategorii filiżanka zdobyła mieszkanka Kutna Wiola Tuchorska, która zaprezentowała różę Artemis.
Regulamin konkursu dostępny na stronie Święta Róży:
http://bit.ly/AmatorskiKonkursRóżanyRegulamin
Więcej informacji: 24 254 21 37.

Dołącz do wydarzenia na facebooku: Amatorski Konkurs Różany

AKREDYTACJE. Dziennikarze zainteresowani reportażem ze Święta Róży są proszeni o zapoznanie się z niniejszym regulaminem realizacji materiałów reporterskich. Podpisany regulamin prosimy dostarczyć do 4 września 2017 do sekretariatu KDK (godz. otwarcia 8.00 – 16.00) lub kasie KDK (godz. otwarcia 15.00 – 20.00). Dziennikarze, którzy zaakceptują regulamin otrzymają identyfikatory, umożliwiające  pracownikom Ochrony identyfikację (Identyfikatory do odbioru w sekretariacie lub w pokoju 117).

Pobierz REGULAMIN

 

W kasach Kutnowskiego Domu Kultury oraz Centrum Teatru Muzyki i Tańca dostępne są już tegoroczne gadżety Święta Róży!

 

Dziękujemy za zgłoszenia na Kiermasz Różany. Na tą chwilę BRAK WOLNYCH MIEJSC!!! Zapraszamy za rok. Ewentualne pytania można kierować na adres: wiolatuchorska@kdk.net.pl

 

Kutno zakwita różami! Piknik wśród Róż już niebawem!

Koniec maja to czas kiedy róże zaczynają swoje kwitnienie. My już dziś z przyjemnością obserwujemy, jak nasze różane miasto budzi się do życia i mamy nadzieję, że zbliżający się wielkimi krokami Piknik wśród Róż, czyli nasza zupełnie nowa, wiosenna, impreza, odbędzie się już w ich pełnym rozkwicie.

Na dwa piknikowe dni zapraszamy do Parku Traugutta, gdzie będziecie mogli kupić licencjonowane odmiany róż od najlepszych producentów z całego kraju – róże pnące, szczepione, okrywowe, rabatowe czy wielkokwiatowe – wszystkie je możecie mieć w swoich ogródkach! Dodatkowo uzyskacie porady i kompleksową wiedzę na temat sadzenia czy pielęgnacji róż.

W Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się również wzbogacająca różaną wiedzę Konferencja Różana „Ogrody i ogródki różane”. Podczas spotkań i paneli dowiemy się między innymi jak chronić róże przed chorobami i szkodnikami, porozmawiamy o zasadach tworzenia różanych kompozycji oraz posłuchamy o najwspanialszych europejskich ogrodach różanych.

Przed budynkiem KDK będzie można kupić różane różności oraz rośliny do ogrodu – wszystko w ramach towarzyszącego piknikowi kiermaszu różanego. Nie zabraknie też różanych zabaw i konkursów dla najmłodszych, pokazów najpiękniejszych odmian róż, warsztatów florystycznych i fotograficznych strefy działań DIY, koncertów oraz spotkań z takimi gwiazdami jak Superniania Dorota Zawadzka czy Daria Ładocha.

Do Waszej dyspozycji będą zielone trawniki w Parku Traugutta, gdzie na majowe lenistwo zapraszamy całe rodziny z dziećmi – nie zapomnijcie o kocach i piknikowych koszach!

Mamy nadzieję,  że trzej Zimni Ogrodnicy wraz z towarzyszącą im nieodłącznie Zimną Zośką, nie pokrzyżują planów nam i naszym miejskim różom, i nasz pierwszy Piknik wśród Róż odbędzie się w pełnym różanym rozkwicie.

 Konferencja Różana na otwarcie Pikniku wśród Róż
 

26 maja zapraszamy na trzecią edycję Konferencji Różanej, którą organizujemy w Kutnowskim Domu Kultury aby umożliwić mieszkańcom Kutna oraz pasjonatom róż pogłębianie wiedzy o królowej kwiatów. W tym roku temat konferencji to „Ogrody i ogródki różane”. Wydarzenie rozpocznie prelekcja „Ogrody różane w Europie i w Polsce” , następnie posłuchamy o doborze i zasadach kompozycji róż i roślin towarzyszących, dowiemy się jak chronić róże przed chorobami i szkodnikami, a także jak dobierać i pielęgnować najpiękniejsze odmiany róż aby ogrody i ogródki wyróżniały Kutno-miasto róż.
Na zakończenie o projektach realizujących koncepcję Kutna jako różanego miasta opowiedzą zastępcy Prezydenta Miasta Kutno – Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak, a Cukiernia Wasiakowie zaserwuje słodki poczęstunek.

W konferencji swoje prezentacje przedstawi Marzena Jeleniewska-Jankowska – inspektorka nadzoru terenów zieleni w Jarocinie i doktorantka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu,  Małgorzata Lekki – architekt zieleni, prof. dr hab. Tadeusz Baranowski z Katedry Entomologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Andrzej Ćwik, producent krzewów róż, przedstawiciel niemieckiego hodowcy krzewów róż W. Kordes Sohne na Polskę.

Konferencja realizowana jest pod patronatem Instytutu Ogrodnictwa Inhort w Skierniewicach, którą będzie reprezentować dr hab. Jadwiga Treder z Pracowni Uprawy i Nawożenia Roślin Ozdobnych.

Zgłoszenia do udziału w Konferencji Różanej przyjmujemy do 22 maja, za pośrednictwem formularza. Formularz dostępny TUTAJ.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Królowa Róż wybrana!

Wczoraj w Kutnowskim Domu Kultury odbył się casting na tegoroczną Królową Róż. Jury nie miało łatwego wyboru, bo do walki o koronę stanęło aż 29 pięknych dziewcząt.

Ostatecznie po długich naradach wybrana została 19-letnia Gabriela Czajkowska.

Na pierwszym etapie castingu Tomasz Tołłoczko, fotograf który wykona sesję zdjęciową Królowej Róż oraz członek tegorocznego jury, sprawdzał jak dziewczęta czują się przed obiektywem.

Jednak uroda nie była jedynym kryterium branym pod uwagę. Jurorzy zgodnie podkreślają, że nie jest to zwykły konkurs piękności, w którym oceniana jest tylko i wyłącznie fizyczność kandydatek. To przede wszystkim akcja skierowana do młodych, aktywnych dziewczyn o ciekawej osobowości, pasjach, pełnych otwartości na świat i wyjątkowej energii.

Każda z kandydatek musiała dokonać krótkiej autoprezentacji, opowiedzieć czym zajmuje się na co dzień, jakie ma pasje oraz odpowiedzieć na kilka pytań związanych ze Świętem Róży. Do drugiego etapu castingu wybrano 5 kandydatek. Jury testowało umiejętności aktorskie dziewcząt, które musiały odegrać improwizowane scenki nawiązujące do zadań jakie pełni Królowa Róż.

Wszystkie poszukiwane przez jury cechy łączy Gabrysia Czajkowska, zwyciężczyni castingu. Jest ona uczennicą klasy maturalnej o profilu matematyczno-fizyczno-przyrodniczym i absolwentką Państwowej Szkoły Muzycznej. Bardzo aktywna społecznie – udziela się jako wolontariuszka w różnego rodzaju akcjach społecznych, często związanych z dziećmi. Pasjonatka dobrego kina. Ukończyła warsztaty reżyserskie w Kutnie i kurs Filmoteka Szkolna w Warszawskiej Szkole Filmowej. Poza tym dużo czyta, zwłaszcza fantasy, słucha muzyki z lat 80., a jej ulubione zespoły to Depeche Mode i The Cure. Uwielbia jeździć na rowerze i gotować, przede wszystkim dla innych.

– Jesteśmy przekonani, że ta piękna dziewczyna o niezwykle bogatej osobowości będzie wspaniale reprezentować nasze miasto podczas 43. Święta Róży – komentują członkowie jury.

Piknik wśród róż po raz pierwszy w Kutnie!

Już 26 i 27 maja zapraszamy do Kutna, gdzie po raz pierwszy organizowany jest Piknik wśród róż. Impreza o charakterze plenerowym odbędzie się w Parku Traugutta. Wśród atrakcji znajdą Państwo m.in. kiermasz różany, porady specjalistów, możliwość zakupu roślin i akcesorii ogrodniczych. Dodatkowo będzie można wziąć udział w III Konferencji Różanej czy skorzystać z bogatego programu artystycznego. Szczegółowy program Pikniku podamy wkrótce.

Dla firm/osób zainteresowanych wzięciem udziału w Kiermaszu Różanym, poniżej znajdują się pliki do pobrania.

CASTING NA KRÓLOWĄ RÓŻ 43. ŚWIĘTA RÓŻY

Jeśli masz to szczęście, że reprezentujesz płeć piękną, masz nie mniej niż 18 i nie więcej niż 30 lat i zawsze chciałaś usłyszeć o sobie, że „Królowa jest tylko jedna” – możemy pomóc Ci spełnić to marzenie.

Zapraszamy na casting na Królową Róż 43. Święta Róży, który odbędzie się w sali widowiskowej KDK, 23 kwietnia, o godz. 11.00.
Szukamy wyjątkowej twarzy, i nietuzinkowej osobowości, która będzie reprezentować nasze miasto podczas 43. Święta Róży oraz zostanie twarzą ogólnopolskiej kampanii reklamowej  jednej z największych imprez różanych w Polsce.

Warunkiem wzięcia udziału w castingu jest nadesłanie formularza zgłoszeniowego wraz ze zdjęciem – termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 kwietnia. Szczegóły znajdują się w regulaminie castingu.

Finalną sesję zdjęciową wybranej przez jury Królowej Róż wykona Tomasza Tołłoczko, fotograf z wieloletnim doświadczeniem, specjalizujący się w sesjach ślubnych.

Pamiętaj – „Królowa jest tylko jedna”. I możliwe, że jesteś nią Ty.

Regulamin i karta zgłoszenia dostępna TUTAJ.