Archiwum

/Archiwum

Dyrektor i pracownicy Kutnowskiego Domu Kultury dziękują wszystkim mieszkańcom Kutna oraz gościom, którzy licznie uczestniczyli w przygotowanych przez nas atrakcjach w ramach 42.  Święta Róży.

Impreza nie odbyłaby się bez pomocy, zaangażowania i wsparcia wielu osób, instytucji i firm.

Dziękujemy:

Czytaj dalej…

Ascot – Najpiękniejszą Różą Ogrodową 42. Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych, Święto Róży 2016.

Ascot to róża wielkokwiatowa należąca do grupy róż nostalgicznych. Odmiana ta charakteryzuje się kulistymi, malinowymi kwiatami dochodzącymi do 12 cm średnicy. Pąki otwierają się powoli i dzięki temu długo utrzymują się na pędzie, ciesząc oko właścicieli ogrodów. W pełnej fazie kwitnienia płatki stają się pofalowane, co dodaje jeszcze większego uroku tej odmianie.

Róża ta została wyhodowana przez słynną niemiecką firmę Rosen Tantau w 2007 roku. Producentem, który dostarczył ją na kutnowską wystawę, jest firma Rosarium należąca do Adama i Janiny Chodun z Radlińca koło Poznania.

Drugie miejsce przypadło odmianie Monica Bellucci dostarczonej przez Gospodarstwo Szkółkarskie Wieczorek z Puszczykowa Zaborze. Odmiana ta została wyselekcjonowana w 2010 roku we francuskiej firmie Meilland.

Trzecie miejsce w plebiscycie zajęła odmiana Leonardo da Vinci, wyhodowana przez firmę Meilland w 1983 roku a dostarczona na wystawę również przez Gospodarstwo Szkółkarskie Wieczorek.

Zapraszamy do udziału w największej w Polsce Wystawie Róż i Aranżacji Florystycznych. Program szczegółowy prezentujemy poniżej.

Program wystawy:

9 września 2016 (piątek)

20:00 Inauguracja 42. Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych „W ogródku Pana Szekspira”

W programie:

Kabaretowy spektakl plenerowy „Dzieła wszystkie Szekspira”/ Pipes & Drums – szkockie dudy – scena KDK

20:00-22:00 42. Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych pt. „W ogródku Pana Szekspira”

Bilety: normalny 7 zł, ulgowy – 4 zł, dzieci do lat 7 wstęp bezpłatny

 

10 września 2016 (sobota)

Kutnowski Dom Kultury

10:00-20:00 42. Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych pt. „W ogródku Pana Szekspira” / bilety

10:00-20:00 Konkurs na Najpiękniejszą Różę wystawy – głosowanie

10:00-20:00 Wieloformy. Wystawa uczestników II Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego „Kutno i róże” / Galeria Okno na Sztukę

10:00-20:00  „Z różą w tle” – program Szkół Niepublicznych ZDZ w Warszawie, Centrum Kształcenia w Kutnie – dekoracyjne upięcia włosów dla Gimnazjalistów, Dzieci i Dorosłych, konsultacje i porady fryzjerskie, manicure, masaż relaksacyjny dłoni, techniki profesjonalnej pielęgnacji cery i paznokci / sala tarasowa KDK

12:00-16:00 Kącik porad różanych/ parking KDK

12:00-14:30 Konferencja  pt. „Róża w przestrzeni miasta i w ogrodzie” / sala widowiskowa / zaproszenia, zgłoszenia

14:00-16:00 Mistrzowskie pokazy florystyczne / scena przed KDK

17:00-18:00 Warsztaty florystyczne dla dzieci / scena przed KDK

18:00 Wernisaż wystawy Wieloformy / Galeria Okno na Sztukę KDK

 

11 września 2016 (niedziela)

Kutnowski Dom Kultury

10:00-20:00 42. Wystawa Róż i Aranżacji Florystycznych pt. „W ogródku Pana Szekspira” / bilety

10:00-20:00 Wieloformy. Wystawa uczestników II Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego „Kutno i róże” / Galeria Okno na Sztukę

10:00-20:00  „Z różą w tle” – program Szkół Niepublicznych ZDZ w Warszawie, Centrum Kształcenia w Kutnie – dekoracyjne upięcia włosów dla Gimnazjalistów, Dzieci i Dorosłych, konsultacje i porady fryzjerskie, manicure, masaż relaksacyjny dłoni, techniki profesjonalnej pielęgnacji cery i paznokci / sala tarasowa KDK

10:00-16:00 Konkurs na Najpiękniejszą Różę wystawy – głosowanie

12:00-16:00 Kącik porad różanych

12:00-14:00 Mistrzowskie pokazy florystyczne / scena przed KDK

17:00-18:00 Warsztaty florystyczne dla dzieci / scena przed KDK

Konkurs Publiczności na Najpiękniejszą Różę Ogrodową Wystawy

Zapraszamy do udziału w konkursie na wybór najpiękniejszej odmiany róży ogrodowej 42. Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych. Glosować można od piątku od godz. 20.00 do niedzieli do godz. 16.00. Wśród kuponów konkursowych rozlosowane zostaną nagrody: rower, tablet, bony do Salonu Empik, H&M i Smyk, bony do salonu kosmetycznego oraz zestawy do pielęgnacji aut.

Regulamin konkursu dostępny tutaj.

 „ Róża w przestrzeni miasta i w ogrodzie”- II Konferencja Różana podczas tegorocznego Święta Róży

Jednym z elementów towarzyszących tegorocznemu Świętu Róży będzie Konferencja Różana, która odbędzie się 10 września, na sali widowiskowej Kutnowskiego Domu Kultury. Do udziału w Konferencji „Róża w przestrzeni miasta i w ogrodzie” zapraszamy wszystkich różanych miłośników oraz osoby zainteresowane uprawą i pielęgnacją róż ogrodowych. Wystarczy do dnia 29 sierpnia wypełnić i złożyć formularz zgłoszeniowy dostępny w zakładce „Konferencja Różana” oraz w sekretariacie Kutnowskiego Domu Kultury. Przypomnijmy, że podobne wydarzenie odbywa się już po raz drugi – w trakcie zeszłorocznego Święta Róży konferencja o podobnym charakterze, poświęcona różanej współpracy krajowej i międzynarodowej, odbyła się po raz pierwszy, ciesząc się dużym zainteresowaniem.

W ramach tegorocznej Konferencji odbędą się między innymi spotkania z architektami krajobrazu, producentami róż ogrodowych, specjalistami do spraw miejskiej zieleni, a także plenerowy pokaz mistrzów florystyki.  Dlatego jeśli chcecie się Państwo dowiedzieć jak pielęgnować róże ogrodowe, jak wygląda roślinny projekt zagospodarowania kutnowskiej doliny rzeki Ochni, albo jak małe francuskie miasto Chedigny odniosło „zielony” sukces na skalę europejską, koniecznie weźcie udział w tegorocznej Konferencji Różanej.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzenia. Udział w konferencji jest bezpłatny ale liczba miejsc jest ograniczona. Zapraszamy do zgłaszania się już od dziś.

Święto Róży w Centrum Teatru Muzyki i Tańca

Po raz drugi Centrum Teatru Muzyki i Tańca włącza się w obchody Święta Róży. Zeszłoroczne miłe przyjęcie oraz ilość gości, która odwiedziła Centrum podczas święta (około 1400 osób) utwierdziła nas w naszej decyzji. Święto Róży stwarza wspaniałą okazję, aby zaprezentować nasz budynek gościom, zwłaszcza przyjezdnym, którzy tak licznie odwiedzają wówczas Kutno.

W tym roku zapraszamy Państwa na ekspozycję florystyczną, zatytułowaną „Ogrody, ogródki, balkony…” przygotowaną przez kutnowską kwiaciarnię „Kwiatowy Zakątek”. Chcemy zaproponować Państwu kilka atrakcyjnych i prostych w wykonaniu roślinnych aranżacji, które będziecie mogli wykorzystać w swoich przydomowych ogródkach na tarasach czy balkonach.

Na holach i w sali widowiskowej zaprezentowana zostanie wystawa obrazów autorstwa Adama Kołakowskiego zatytułowana „Moja baśń”. Artysta w swoich przedstawieniach balansuje na granicy dwóch światów: ziemskiego oraz metafizycznego. Próbuję zegarom odebrać wskazówki tak, aby nie dyktowały tempa i nakazywały ustawiać się gdzieś na osi czasu. Maluje sceny pełne głębokiego uduchowienia, niematerialne. Elementem spajającym jest księżyc, który pojawia się niemalże na wszystkich obrazach. Ma on bardzo istotne znaczenie. Niegdyś dyktował rytm życia ludzkiego i natury. Wyznaczał pory dnia i roku. Uchodził za pośrednika między kosmosem, a życiem ziemskim. Swą opieką okrywał także zakochanych.

W sobotni wieczór, w ramach wernisażu wystawy, zagra dla Państwa „Siergiej Wowkotrub Gypsy Swing Quartet”. Chcemy tym wieczornym koncertem nawiązać do tradycji, tak kiedyś modnych i popularnych, koncertów ogródkowych. Na obszerny repertuar zespołu składają się nie tylko standardy gypsy swingu, inspirowane twórczością Django Reinhardta i Stephana Grappelliego ale i znane, doskonale zaaranżowane przeboje muzyki rozrywkowej i filmowej. Świeży i oryginalny sposób prezentowania muzyki ze świata jazzu i rozrywki zyskuje zespołowi szerokie grono słuchaczy, zaś koncerty to prawdziwe muzyczne spektakle o starannie przemyślanej dramaturgii i niezwykłej atmosferze. Zespół koncertował w kraju i za granicą, jest laureatem konkursów i festiwali m.in.: „ZłotaTarka” (Iława).

Naszych gości zapraszamy także do odwiedzenia Kawiarenki dr. Troczewskiego, którą prowadzić będą uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych im. dr. Antoniego Troczewskiego w Kutnie. Zapraszamy na chwilę wytchnienia od gwaru Jarmarku Różanego… na kawę, herbatę i pysze ciasto…

Będzie nam niezmiernie miło Gościć Państwa na naszych progach!

Serdecznie zapraszamy do Galerii Okno na sztukę w Kutnowskim Domu Kultury na wystawę Wieloformy.

Wystawa uczestników II Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego „Kutno i róże”.

Uroczysty wernisaż 10 września 2016   g. 18.00 w Galerii Okno na Sztukę KDK

Wystawę oglądać można do 30 września 2016

Plener zorganizowany przez Stowarzyszenie „Dom Pracy Twórczej – Nowa Wieś” odbył się na początku lipca 2016 roku. Udział wzięli:

Elżbieta Czerniec – Kutno, Dariusz Dart Chojnacki – Kalisz, Bogumił Gardoliński – Kutno, Magdalena Kacperska – Łódź, Halina Kamińska – Kutno, Renata Mieszkowska – Kutno, Dariusz Młynarczyk – Głowno, Agata Nowak – Poznań, Joanna Paljocha – Łódź, Grzegorz Stemplewski – Kutno, Ewa Wojtyniak Dębińska – Łódź. Komisarzem pleneru był Dariusz Kaca.

Zainteresowania artystyczne uczestników pleneru to malarstwo, grafika, fotografia, rysunek,  tkanina, formy przestrzenne…  Przyjechali, by wzbogacić Kutno swym plastycznym spojrzeniem, swą wrażliwością. Temat pleneru – „Kutno i róże” miał być dla jego uczestników jedynie inspiracją, miał wiązać ich pracę z miastem kwitnącym na początku lipca różami. W czasie Święta Róży na wystawie w Galerii „Okno na sztukę” prace stworzone w plenerowej atmosferze spotykają się z publicznością. Tytuł wystawy –  „Wieloformy” to wielość spojrzeń plastycznych, technik, form, osobowości, doświadczeń  i  wielość artystycznych doznań. Mamy nadzieję, że Kutno inspiruje również plastycznie. Jest przecież w tym mieście ogromna pozytywna energia, jest dobry duch kultury.

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Kutno i współpracy z Kutnowskim Domem Kultury.

Przystanek dziecko zaprasza do Królestwa bajek gdzie spotkać się będzie można ze znanymi postaciami, przedzierać się przez różne zamkowe zakamarki, tunele oraz wejść w paszcze smokowi. Na podzamczu można stać się nadwornym malarzem lub rzeźbiarzem. Banki mydlane i baloniki rozświetlą najbardziej pochmurną minę a „zamkowi czarodzieje” zmienią Was za pomocą śmiesznych fryzur i tatuaży.

W programie

  • Zabawki dmuchane (Plac zabaw i zjeżdżalnia Forteca, tunel Gąsienica, zjeżdżalnia Smoczyca)
  • Gry i zabawy
  • Malowanie twarz
  • Tatuaże
  • Plecenie warkoczyków
  • Bańki mydlane
  • Baloniki
  • Prace plastyczne przy stolikach
  • Maskotki chodzące

Bądźcie w Parku Traugutta 10 i 11 września w godz. 11.00 – 17.00!

Kącik porad różanych

W dniach 10 i 11 września w godz. 12.00 – 16.00 zapraszamy na parking przed Kutnowskim Domem Kultury, gdzie czekają na Państwa specjaliści z zakresu pielęgnacji i hodowli róż.

Znamy gwiazdy 42. Święta Róży

Na muzycznej Scenie nad Ochnią wystąpi Ania Wyszkoni  – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, właścicielka czterech Platynowych i trzech Złotych Płyt. Jej pierwszy solowy album „Pan i Pani” uzyskał status Podwójnej Platynowej Płyty przekraczając nakład 60 tys. egzemplarzy. Ewelina Lisowska wokalistka, gitarzystka, kompozytorka i autorka tekstów. Grzegorz Hyży z niepokojąco hipnotyzującym wokalem o niezwykłej barwie oraz rockowy zespół IRA, którego zdecydowaną siłą są zawsze koncerty. Bądźcie z nami 10 i 11 września!

Gwiazdy Sceny na  Pl. Piłsudskiego

Scena na Placu Piłsudskiego w tym roku to miejsce ogromnej różnorodności muzycznej, wśród występujących w tym roku artystów i zespołów zobaczymy i usłyszymy m.in.:

Zespół DIXIE TIGER’S BAND istnieje od marca 1998r. Swym repertuarem, a także stylizowanym ubiorem wrocławski dixieland nawiązuje do nowoorleańskich tradycji dixielandowych. To właśnie w Nowym Orleanie – z przepojonych tęsknotą do wolności pieśni niewolników z nad Missisipi, ragtimów i bluesów narodził się Jazz. Decyzją jury Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Old Jazz Meeting – Złota Tarka 2008” za kontynuowanie tradycyjnego stylu zespół otrzymał prestiżową nagrodę – „Złotą Tarkę”.

MAJESTIC – od ponad 10 lat robią coraz większe zamieszanie na scenie muzycznej nie tylko w Polsce (także Anglia, Niemcy, Litwa), a ich żywiołem są koncerty – do tej pory wystąpili ponad 400 razy. Zespół rodem z Gdańska prezentuje muzykę taneczno-energetyczną (mix ska, reggae, rock), a to w połączeniu z wybuchową sekcja dęta, specyficznym poczuciem humoru oraz z dobrym kontaktem z publiką szybko zamienia wszystkie ciała stałe pod sceną w skaczące, uśmiechnięte i chcące uwolnić swoją energię elektrony. Czasami ciężko je później okiełznać…

Zespół PUNTO LATINO to 8 osobowy wulkan latynoskiej energii. To karnawał rytmów i melodii prosto z Kuby, Meksyku, Brazylii czy Dominikany. Każdy koncert to barwne show przygotowane specjalnie na daną okazję. Energetyczna salsa spotyka się z romantycznym bolero, które prowadzi do wspólnej parady przy dźwiękach samby lub congi jak w Rio czy Havanie.

SIOSTRY MATKOWSKIE od dzieciństwa obcują z muzyką. Spektakl muzyczno-taneczny „Romanse w cieniu skrzypiec” realizowany jest na żywo z udziałem wybitnych instrumentalistów pod kierownictwem Michała Półtoraka – wirtuoza skrzypiec z „Piwnicy Pod Baranami” (współpracującym m.in. z Markiem Grechutą, Grzegorzem Turnauem i Zbigniewem Preisnerem) oraz utalentowanych i charyzmatycznych Sióstr Matkowskich. Artyści zaprezentują MUZYKĘ TRZECH KULTUR: najpiękniejsze romanse cygańskie i hiszpańskie oraz pieśni bałkańskie, a cały spektakl wzbogacony będzie
o fascynujący i żywiołowy taniec.

THE NEW WARSAW TRIO to zespół trzech młodych, niezwykle utalentowanych instrumentalistów, laureatów prestiżowych nagród na konkursach muzycznych w Polsce i za granicą. Zespół powstał w 2006 roku, inspiracją do podjęcia współpracy było zamiłowanie do muzyki Richarda Galliano, Astora Piazzolli. Zestawienie brzmienia akordeonu, kontrabasu i klarnetu pozwala muzykom tworzyć wspaniałe smooth-jazzowe nastroje, bogate w niezwykle ciekawe improwizacje.

Królowa Róż wybrana!

„Nie ma róży bez ognia” mówi tytuł filmu, a my mówimy – nie ma Święta Róży bez Królowej!
A ponieważ wielkimi krokami zbliża się 42. Święto Róży, pora ogłosić kim jest tegoroczna, najpiękniejsza reprezentantka największej kutnowskiej imprezy.
„O naszym wyborze zdecydowały delikatność i romantyczny charakter urody” – mówi Agnieszka Dąbrowska-Walczak, jedna z jurorek tegorocznego castingu na Królową Róż, który odbył się w sobotę, w Centrum Teatru Muzyki i Tańca.
Zaszczytne miano Królowej Róż przypadło w tym roku Dominice Walczak, uczennicy II Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kasprowicza w Kutnie. Jury urzekła nie tylko uroda Dominiki, ale także jej naturalność i otwartość.
Poza zwyciężczynią o tytuł Królowej ubiegało się jeszcze 8 innych kandydatek. Dziewięcioosobowe jury było jednomyślne i spośród 4 dziewcząt, które zakwalifikowały się do drugiego etapu castingu, wybrało tę, która zostanie twarzą 42. Święta Róży.
Dominice gratulujemy i mamy nadzieję, że będzie to dla niej niepowtarzalna przygoda.

Fot. A. Pietrusiak

Casting na Królową Róż 2016

Kutnowski Dom Kultury zaprasza do udziału w castingu na Królową Róż 42. Święta Róży. Jeśli chcesz zostać twarzą największej imprezy w regionie zgłoś swoją kandydaturę. Wystarczy, że masz od 18 do 30 lat, urodziłaś się, mieszkasz lub uczysz się w Kutnie.

Korona może być twoja! Regulamin castingu dostępny na stronie www.kdk.net.pl oraz na www.swietorozy.pl.

REGULAMIN CASTINGU – KRÓLOWA RÓŻ 2016

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DO CASTINGU _ KRÓLOWA RÓŻ 2016

Święto Róży na Targach Gardenia w Poznaniu

W dniach 26 – 28 lutego  uczestniczyliśmy w X jubileuszowej edycji Międzynarodowych Targów Ogrodniczych i Architektury Krajobrazu Gardenia w Poznaniu. Uroku naszej wizycie dodawała zeszłoroczna Królowa Róż, która wzbudzała wśród zwiedzających  zachwyt. Chcielibyśmy bardzo podziękować gościom targów za wspaniałe przyjęcie i atmosferę.

Dyrektor i pracownicy Kutnowskiego Domu Kultury dziękują wszystkim mieszkańcom Kutna oraz gościom, którzy licznie uczestniczyli w przygotowanych przez nas atrakcjach w ramach 41. Święta Róży.

Impreza nie odbyłaby się bez pomocy, zaangażowania i wsparcia wielu osób, instytucji i firm.

Dziękujemy:

URZĘDOWI MIASTA KUTNO,

AGENCJI ROZWOJU REGIONU KUTNOWSKIEGO,

STRAŻY MIEJSKIEJ…

41. WYSTAWA RÓŻ I ARANŻACJI FLORYSTYCZNYCH „RÓŻA WIATRÓW”

Po raz kolejny zapraszamy Państwa do Kutnowskiego Domu Kultury w niezapomnianą różaną podroż. Dolny hol jak zwykle wypełnią róże ogrodowe pochodzące od indywidualnych producentów i hodowców, natomiast górny hol opanują kompozycje wykonane przez najlepszych florystów z kraju i zagranicy. Mamy nadzieję, że podróż w którą chcemy Państwa zaprosić, będzie zapamiętana na długo.

 

Godziny otwarcia wystawy:

Piątek /4 września/godz. 19.00 – 22.00

Sobota /5 września/ godz. 10.00 – 20.00

Niedziela /6 września/ godz. 10.00 – 20.00

Bilety: normalny 7 zł, ulgowy 4 zł, dzieci do lat 7 wstęp wolny.

41. WYSTAWA RÓŻ I ARANŻACJI FLORYSTYCZNYCH „RÓŻA WIATRÓW” również w Centrum Teatru Muzyki i Tańca!

 

Zapraszamy do CTMiT przy ul. Teatralnej 1
Program:

5 września 2015r.
12:00 – 20:00 Wystawa florystyczna „Róża wiatrów” wykonana przez Kwiaciarnię Kwiatowy Zakątek
Wystawa fotografii Erazma Wojciecha Felcyna pt. „Rosarium”
Projekcja filmów dokumentujących poprzednie lata Święta Róży
18:00
Wernisaż wystawy pt. „Rosarium”, spotkanie z twórcą fotografii Erazmem Wojciechem Felcynem / zaproszenia w kasie CTMiT
Koncert Małgorzaty Kustosik – mezzosopran, solistka Opery na Zamku w Szczecinie

6 września 2015r.
12:00 – 20:00 Wystawa florystyczna „Róża wiatrów” wykonana przez Kwiaciarnię Kwiatowy Zakątek
Wystawa fotografii Erazma Wojciecha Felcyna pt. „Rosarium”
Projekcja filmów dokumentujących poprzednie lata Święta Róży

Zapraszamy do zapoznania się z mapką, która ułatwi poruszanie się w mieście w trakcie 41. Święta Róży:)

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ RÓŻĘ OGRODOWĄ WYSTAWY

Ekspozycji róż ogrodowych na dolnym holu KDK od lat towarzyszy konkurs w którym odwiedzający mogą oddać swój głos na najpiękniejszą odmianę wystawy. Głosować można w piątek, sobotę oraz w niedzielę do godziny 16.00. Wśród głosujących zostaną rozlosowane nagrody! Szczegółowy regulamin poniżej:

REGULAMIN_NAJPIEKNIESZA_ROZA

PRZYSTANEK DZIECKO

Święto Róży to mnóstwo atrakcji dla najmłodszych – również i w tym roku w Parku Traugutta przygotowaliśmy Przystanek Dziecko, czyli strefę zabaw dla dzieci.

5 – 6 września 2015 (sobota, niedziela)

11.00 – 17.00 „WESOŁE ZWIERZAKI” – animatorzy bajkowych postaci/Przestrzeń warsztatowa Akademii Cyrkowej – stanowiska animacji cyrkowych / Akademia Cyrkowa Drugiego Stopnia – ćwiczenia i zabawy na dużych rekwizytach / Stanowiska malowania twarzy, modelowania zabawek z balonów / Bańkowa Kraina / Strefa Malucha – Zabawa Rozwija dla najmłodszych ( 4 – 5 miesiąca życia)/ Dmuchańce i urządzenia rekreacyjne – dmuchana ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie, zamek do skakania / Strefa Zabaw JUPIKA

KĄCIK PORAD RÓŻANYCH

W dniach 5 – 6 września w godz. 12.00 – 16.00 na parkingu przed KDK można będzie uzyskać informację nt. pielęgnacji, hodowli i odmian róż, zapraszamy do skorzystania z porad profesjonalistów.

Gwiazdy 41. Święta Róży – Scena na Placu Piłsudskiego

Scena na Placu Piłsudskiego w tym roku to miejsce różnorodności muzycznej i nie tylko.

W piątek koncert Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie, później duża dawka humoru a na koniec dnia moc pozytywnej muzyki reggae w wykonaniu zespołu PARASSOL.

W sobotę w południe na scenie przywitamy tegoroczną Królową Róż, następnie zobaczymy program prezentujący sekcje KDK, a o  godz. 14.30 odbędzie się  VII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Kwietnik. Wieczorem scenę opanują szanty oraz muzyka folkowa w najlepszym wydaniu.

Niedzielny program rusza o godz. 12.30, wtedy na scenie pojawi się Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej, zaraz po nim tradycyjne już Gotowanie z EXDROBEM. Tym razem „gotującą” gwiazdą będzie Tadeusz Drozda, który o godz. 16.30 zaprezentuje również swój program kabaretowy. Następnie na scenie usłyszymy koncert „Hity Hity” w wykonaniu solistów z MDK, później  covery Phila Collinsa i Georga Michaela. Atrakcją wieczoru będzie także Koncert Wśród Róż, cieszący się zawsze dużym zainteresowaniem.

Program szczegółowy Sceny na Placu Piłsudskiego prezentujemy poniżej:

4 września 2015

17:00 Koncert PSM w Kutnie

19:00 Kabaret KAŁAMASZ

20:30 Koncert zespołu Parassol

5 września 2015 (sobota)

12:00 Korowód Królowej Róż

12:15 Prezentacja drużyny Polfarmex (występ zespołu cheerleaderek Polfarmex Dance Team, rozdawanie autografów, wspólne fotki z zawodnikami)

13:30 „BAW SIĘ Z NAMI” – prezentacja zespołów tanecznych i sekcji KDK

14:30 VII Ogólnopolski Festiwal Piosenki KWIETNIK

19:00 Tonam & Synowie

20:30 Horpyna

6 września 2015 (niedziela)

12:30 Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej

14:00 Tadeusz Drozda gotuje z EXDROBEM

16:30 Występ kabaretowy Tadeusza Drozdy

17:30 Hity Hity – występy solistów MDK

18:00 Rozstrzygnięcie KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ RÓŻĘ

19:00 The Best 4 w przebojach GEORGEA MICHAELA

19:40 Rozstrzygnięcie konkursu „Miejskiej Gry Detektywistycznej”

20:00 Koncert Wśród Róż

21:00 The Best 4 w przebojach PHILA COLLINSA

 

Gwiazdy 41. Święta Róży – Muzyczna Scena nad Ochnią

Scena Muzyczna nad Ochnią to miejsce na koncerty gwiazd z najwyższej półki. W tym roku na dużej scenie usłyszymy Kasię Kowalską, Curly Heads, Happysad oraz Raya Wilsona.

Sobota/5 września

godz. 19.00 – koncert CURLY HEADS

godz. 20.30 – koncert Kasi Kowalskiej

 

Niedziela/6 września

godz. 19.00 – koncert Happysad

godz. 20.30 – koncert Raya Wilsona

Wystawa „Kutno i róże” w Galerii „Okno na Sztukę” – zapraszamy na wernisaż 4 września.

„Kutno i róże” – to temat wystawy prac plastycznych uczestników Ogólnopolskiego Pleneru Plastycznego zorganizowanego w Kutnie przez Stowarzyszenie „Dom Pracy Twórczej – Nowa Wieś” we współpracy z Kutnowskim Domem Kultury. Plener odbył się w dniach 29 czerwca – 7 lipca 2015 roku. Wzięli w nim udział zaproszeni przez organizatorów artyści plastycy z Kutna: Krystyna Brzozowska, Elżbieta Czerniec, Halina Kamińska, Renata Mieszkowska i Bogumił Gardoliński oraz artyści spoza Kutna: Anna Rozmuska z Poznania, Danuta Wieczorek z Nowego Kawęczyna, Joanna Paljocha z Łasku, Robert Jankowski z Nowego Kawęczyna i Aleksander Woźniak ze Szczytna. Komisarzem pleneru był Dariusz Kaca.

Plon pracy tych właśnie artystów plastyków można będzie zobaczyć na wystawie poplenerowej w Galerii „Okno na sztukę” w Kutnowskim Domu Kultury w czasie Święta Róży. Otwarcie dnia 4 września o g. 18.00.

Ogólnopolski Plener Plastyczny „Kutno i róże” wraz z wystawą poplenerową zorganizowany został dzięki wparciu finansowemu Prezydenta Miasta Kutna.

JARMARK RÓŻANY I LUNAPARK / 4 – 6 WRZEŚNIA

W trakcie 41. Święta Róży zapraszamy do zakupów na stoiskach Jarmarku Różanego – domki handlowe znajdą Państwo na ul. Królewskiej oraz Placu Piłsudskiego. Tylko dla odważnych na Placu Wolności oraz na Terenach rekreacyjnych nad Ochnią czeka Lunapark.

Mamy nową Królową Róż

Tegoroczną Królową Róż została 20 letnia Magdalena Kaba. Jest ona trzecią Królową wybraną na drodze castingu. Tegoroczne jury urzekła swoją urodą, wrażliwością i naturalnością.

Rodowita Kutnianka jest absolwentką II LO im. J. Kasprowicza. Obecnie studiuję ekonomię na Uniwersytecie Łódzkim. W wolnym czasie czyta literaturę piękną oraz pisze wiersze (na razie jedynie ”do szuflady”). W trakcie Święta Róży można będzie ją spotkać na Wystawie Róż i Aranżacji Florystycznych, w Parku Traugutta oraz na Pl. Piłsudskiego i ul. Królewskiej. Do zobaczenia!

Konkurs Kartka z podróży…

Kutnowski Dom Kultury z okazji 41. Święta Róży zaprasza do zabawy konkursowej pod hasłem „Kartka z podróży czyli pozdrowienia dla Królowej Róż”

Cele konkursu:
– zabawa nawiązująca do tematyki tegorocznej wystawy róż, czyli podróży,
– popularyzowanie korespondencji tradycyjnej,

Organizator konkursu:
Kutnowski Dom Kultury

Zasady konkursu:
1. Istotą konkursu jest wysłanie karty pocztowej (bez koperty) z dowolnego miejsca na świecie, z pozdrowieniami dla tegorocznej Królowej Róż.
2. Kartkę należy zaadresować:
Królowa Róż
Kutnowski Dom Kultury ul. Żółkiewskiego 4, 99-302 Kutno, Polska
3. Kartka może być podpisana przez maksymalnie trzy osoby, które łącznie traktujemy jako uczestników konkursu.
4. Oprócz podpisów – w dowolnej formie: imię, imię i nazwisko, skrót, pseudonim, autor pozdrowień zobowiązuje się podać na kartce również telefon bądź adres email, do kontaktu z Organizatorem.
5. Uczestnik konkursu wyraża zgodę na udostępnienie danych osobowych oraz ekspozycję pracy – kartki konkursowej.
6. Nadesłanie kartki na konkurs, jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.

Ocena prac:
1 Królowa Róż oraz powołane przez nią jury, dokonają wyboru kierując się:
– inwencją autora/ autorów pozdrowień
– urodą graficzną kartki pocztowej

Nagrody i ekspozycja prac:
1 Laureaci otrzymają nagrody niespodzianki.
1. Nagrodzone karty pocztowe, oraz wybrane z nadesłanych na konkurs, zostaną wyeksponowane podczas 41. Wystawy Róż i Aranżacji Florystycznych Święto Róży w Kutnowskim Domu Kultury.

Harmonogram konkursu:
1 Termin nadsyłania kart upływa w dniu 15.08.2015r. O przyjęciu decyduje data stempla pocztowego.
1. O wynikach konkursu laureaci zostaną powiadomieni do dnia 31.08.2015r. telefonicznie bądź mailowo ; dokładną informację umieścimy także na stronie internetowej organizatora i stronie Święta Róży.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w sposobie przeprowadzenia konkursu. Ostateczna interpretacja regulaminu należeć będzie do organizatora.