Donatan & Cleo – koncert Muzyczna Scena nad Ochnią, 6 września

donatan-3Donatan & Cleo – najpopularniejszy duet 2014 roku w Polsce! Autorzy największego hitu ostatniego roku “My Słowianie”. Reprezentanci kraju na Eurowizji 2014.

DONATAN – twórca, producent muzyczny, członek legendarnego Kasta Składu. Jego muzykę można usłyszeć na ponad 50 polskich płytach hip – hopowych z czego wiele uzyskało status złotych i platynowych płyt. Współpracował z większości Polskiej sceny Hip – hopowej na jego bitach można było usłyszeć takich wykonawców jak Peja, Pezet, Pih, Sokół, Tede, Gural, Waldemar Kasta, Chada, Ten Typ Mes oraz wielu wielu  innych. Jego produkcje najczęściej okraszały utwory singlowe z których wiele zostało wyróżnionych i przeszło do historii Polskiego hip-hopu.

W 2012 roku Donatan wydał swoja autorską płytę producencką “RÓWNONOC” która łączyła w sobie tradycyjne słowiańskie brzmienie i instrumenty z rapem. Płyta już w przedsprzedaży osiągnęła status złotej a w kilka miesięcy od premiery uzyskała status diamentowej (jako piąta w  historii Polskiej muzyki i pierwsza hip-hopowa). RÓWNONOC otrzymała również liczne wyróżnienia i została nominowana do większości nagród muzycznych w Polsce (Opole, Super Jedynki, Eska Music Awards).

Od 2013 Donatan pracuje nad nowymi projektami – m.in. nad płytą z Cleo.

CLEO – “Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem” wokalistka, autorka tekstów, malarka, kobieta wielu talentów 🙂

Od samego początku kształtowała swój wokal w kierunku muzyki: Soul, Gospel, R’n’B, Funk i Hip Hop. Zaczęło się od dziecięcej fascynacji wielkimi divami światowej sceny – Aretha Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaka Khan, Laryn Hill.

Związana ze środowiskiem hip – hopowym. Nagrywała między innymi z: WSRH, Pezetem, Onarem, Pihem, grupą Endefis, RY23.

Od 2013 roku współpracuje z Donatanem nagrywając wspólny projekt w stylistyce hip-hop/ RNB.