Mówi się, że zapach to dusza róży. Jeśli chcesz poznać tajemnicę zapachu królowej kwiatów to zachęcamy do odwiedzenia stanowiska zapachowego Polskiego Towarzystwa Różanego i Kutna – miasta róż, które organizujemy z okazji Uroczystego Otwarcia Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego w Warszawie – Muzeum oraz Królewskiej Wystawy Róż.

Wydarzenie odbędzie się w Arkadach Kubickiego w Zamku Królewskim w Warszawie. Zapraszamy w dniach 11-12 maja 2019 w godzinach 11.00 -21.00. 
Zaprezentujemy róże o niezwykłych zapachach, które pomoże nam opisać ekspert zapachowy Piotr Kempski. Na stanowisku będzie można samemu poczuć jak złożona potrafi być woń róż i jakie nuty zapachowe można w niej odnaleźć. Będzie też okazja aby porozmawiać z ekspertami różanymi z Polskiego Towarzystwa Różanego oraz otrzymać przewodnik po zapachach róż wydany specjalnie na to wydarzenie. Oprawę florystyczną stanowiska zapewnią mistrzowie bukieciarstwa z Kwiaty&Miut.

Stanowisko zapachowe będzie częścią Królewskiej Wystawy Róż, której  pomysłodawcą i organizatorem jest Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce, a jej współorganizatorem Zamek Królewski w Warszawie.

Więcej informacji o Wystawie znajdziecie na FB / Królewska Wystawa Róż.